Sodelovanje študentov na 1. kariernem dnevu Šolskega centra novo mesto

Na Šolskem centru Novo mesto smo ob podpori Gospodarske zbornice Dolenjske in Bele krajine organizirali 1. karierni dan za naše dijake in študente, ki je bil 21. 3 . 2024. Namenjen je bil predstavitvi podjetij,  zaposlitvenih in kariernih možnosti,   štipendiranja in opravljanja prakse. Povabilu se je odzvalo 50 podjetij, ki je prepoznalo priložnost za motiviranje potencialnega kadra. Poleg razstavljavcev sta bila izvedena tudi dobro obiskana 2 vzporedna dogodka, kjer so bili izvajalci naši študenti, in sicer kotiček za osebno poslovno fotografijo (Tomaž Stupar, študent informatike) ter kotiček za poslovno ličenje (Vita Vezjak in Lana Ovnik, študentki kozmetike).

Dobra pripravljenost podjetij na eni strani ter dijakov in študentov višje šole na drugi strani, so pokazatelj odličnega sodelovanja šolskega centra z gospodarstvom.

KD 79

KD 131