VSTOP NA TRG DELA ZA ŠTUDENTE 1. LETNIKA

16. decembra 2021 smo za študente 1. letnika izvedli karierni dogodek: Vstop na trg dela. Na šolo smo povabili Anjo Jakša, ki je vodja podjetniških aktivnosti za mlade na Razvojnem centru Novo mesto, Podjetniški inkubator Podbreznik, ki je študentom predstavila tekmovanje v podjetniških idejah mladih – POPRI. Študente je povabila k sodelovanju, ker je to  priložnost pridobitve prvih finančnih sredstev za podjetniško idejo.

Na predstavitvi je sodeloval tudi Aleksej Metelko, dipl. ekon., WTP,  vodja projektov na Razvojnem centru Novo mesto, Podjetniški inkubator Podbreznik. Je poznavalec osebne komunikacije z večletnimi izkušnjami vodenja mednarodne prodaje in pogajanj na najvišjem vodstvenem nivoju. Njegovi raziskovalni interesi predstavljajo področje komuniciranja, prodaje, vodenja in osebne rasti ter širše mejno področje znanosti in znanega. Je dolgoletni urednik in avtor, ki se je podpisal pod več kot 200 prispevkov, ter je soavtor dveh angleških knjig s področja intuicije in uspeha. Študentom je predstavil temo: Kako se pravilno predstaviti in komunicirati s potencialnim delodajalcem. Ker študenti 1. letnika odhajajo na praktično izobraževanje, je bila vsebina, podprta s številnimi osebnimi izkušnjami, zanimiva in aktualna.

Izkušnje z delom s študenti na praktičnem izobraževanju je iz podjetja Revoz delila Kristina Zupančič, vodja službe za izobraževanje, ki že vrsto let skrbi za sodelovanje med podjetjem Revoz in šolskimi ustanovami, tako na področju organizacije praktičnega izobraževanja kot tudi drugih oblik sodelovanja s šolami (predstavitve in obiski podjetja, motivacijske delavnice …). Poudarila je pomen, kako študent uspešno naveže stik z delodajalcem.

Miran Zupančič, inž. strojništva,  vodja obrata dodelave v Departmaju Montaže, ki ima bogate izkušnje na področju mentorstva študentom in dijakom, je predstavil vlogo mentorja na praktičnem izobraževanju ter obveznosti  študenta na praktičnem izobraževanju.

1z   2z   3z   4 z