IZVEDLI SMO KARIERNI DAN ZA ŠTUDENTE 2. LETNIKA

V sodelovanju s Skupnostjo VSŠ, Zavodom za zaposlovanje RS,  agencijo za zaposlovanje Adecco,  SIQ in podjetji, kjer naši študenti opravljajo praktično izobraževanje, smo 5. aprila 2022 na daljavo izvedli zanimiv karierni dan, na katerem smo študentom podali informacije, ki jih potrebujejo za dokončanje izobraževanja na višji strokovni šoli in za uspešen vstop na trg dela.

Dr. Anita Urnat je predstavila dejavnosti in spletno stran Skupnosti višjih strokovnih šol Republike Slovenije, ki jih lahko koristijo študenti v okviru skupnosti – Moja kariera, na kateri lahko študenti najdejo različna orodja za pomoč pri iskanju in predstavitvi  delodajalca. Dejavnosti za mlade iskalce zaposlitve in možnosti koriščenja njihovih storitev sta predstavili svetovalki Zavoda RS za zaposlovanje, gospa Andreja Lovrin  in zaposlitvene agencije Adecco, gospa Maruša Oman.

Kako pomebno je permanentno izobraževanje tudi po zaključku formalnega izobraževanja  in o kakovosti na različnih področjih dela, je predstavila Tanja Benček s Slovenskega instituta za kakovost in meroslovje – SIQ.

S praktičnimi izkušnjami, ki jih imajo v podjetijih pri navezovanju stikov s študenti na praktičnem izobraževanju in ob zaposlitvi, s kompetencami, ki jih delodajalci iščejo pri diplomantih višje strokovne šole, ter njihove potrebe po kadrih, so predstavili predstavniki podjetij:  Adria Mobil, d. o. o., gospa Branka Dajčman; Belimed, d. o. o., gospa Tanja Lenart, Sensedge, d. o. o.,  gospod Luka Mali ter Kozmetika Maja, s. p., gospa Maja Košenina.

Predsednik študijske komisije Matevž Čadonič je študentom posredoval informacije glede dispozicije, priprave in zagovora diplomske naloge.

Slike s kariernega dne.pdf