Piškotke uporabljamo, da lahko bolje zagotavljamo naše storitve ter vam nudimo najboljšo možno uporabniško izkušnjo. Več o tem
23. april 2018

Košarkarji državni prvaki

Po začetnem krču so košarkarji premagali Gimnazijo Šentvid in osvojili naslov državnih prvakov.

Tekmovanje:

ŠCNM SEŠTG : Srednja šola Slovenska Bistrica 80 : 47 (36 : 23)

V prvem skoku za žogo so bili uspešnejši gosti in že v istem napadu so uspešno izvedli prosti met. Igra se je hitro odvijala, napadali so tako domači kot gostujoči košarkarji, prva četrtina se je končala z rezultatom 15:15. V drugi četrtini so naši košarkarji pritisnili in ustvarili vodstvo trinajstih točk. tretjo četrtino so naši začeli v nekoliko spremenjeni postavi. Obe ekipi sta stopnjevali hitrost in grobost igre, a uspešnejši so bili dijaki SEŠTG, ki so samo povečevali prednost. v zadnji četrtini so naši samo potrdili nadvlado in na koncu premagali Bistričane z 80 proti 47.

IMG 5505  IMG 5564  IMG 5475  IMG 5670  IMG 5611

Srednja šola Domžale : Gimnazija Šentvid 55 : 58 (26 :27)

Drugi današnji obračun so bolje začeli ljubljanski gimnazijci, a so jih Domžalčani hitro dohiteli. Tekma je bila zelo izenačena, saj sta bili ekipi enakovredni. Vseskozi se je vodstvo izmenjevalo, a na koncu so bili košarkarji Šentvida bolj zbrani.

IMG 8714 preview  IMG 8660 preview  IMG 8679 preview  IMG 8743 preview  IMG 8898 preview

Tekma za 3. mesto:

Srednja šola Domžale : Srednja šola Slovenska Bistrica 67 :48 (36:32)

Že pred začetkom srečanja je bilo jasno, da bo tekma za tretje mesto skoraj tako napeta kot finalna. Košarkarji na parketu ter navijači na tribunah so to potrdili že v uvodnih minutah, tekom srečanja pa se je vzdušje samo stopnjevalo. Šele v zadnji četrtini so malenkost boljšo igro prikazali Domžalčani ter osvojili 3. mesto.

FINALE Tekma za 1. mesto:

ŠC Nm SEŠTG : Gimnazija Šentvid 61 : 46 (26:26)

Pred začetkom finalnega obračuna je bilo v dvorani čutiti napetost in evforijo. Obe ekipi sta začeli z zbrano defenzivno igro, a vseeno z nekaj napakami, zaradi katerih so domači košarkarji v 5 minuti izgubljali z devet proti nič. V drugi četrtini so se zbrali in se počasi, a vztrajno približevali izenačenju, do konca četrtine pa jim je to tudi uspelo. V nadaljevanju obračuna so vodstvo prevzeli novomeški košarkarji. Počasi, a vztrajno, so vodstvo povišali na 8 točk in s tem ustvarili lepo prednost za začetek zadnje četrtine, ki je bila kot pričakovano odigrana na najvišjem možnem nivoju. Poleg grobe igre smo bili priča tudi atraktivnim akcijam. Domačini so popolnoma prevzeli nadzor nad igro ter nanizali lepo število košev. na koncu so domači košarkarji z neverjetnih 15 točk razlike premagali šentviške gimnazijce ter s tem Srednji elektro šoli in tehnični gimnaziji priigrali zaslužen naslov državnih prvakov iz košarke v šolskem letu 2017/18.

Izjave po finalni tekmi:

Izjava ravnatelja, Borisa Pluta: Sam turnir je pokazal, da se v Novem mestu igra dobra košarka. Vesel sem tudi, da smo gostili najboljše ekipe iz Slovenije. Upam, da so vsi uživali, tudi tisti pri računalnikih, tako da se iskreno zahvaljujem kompletni organizacijski ekipi, multimedijcem, tehnični službi in pa iskrene čestitke vam košarkarjem, ki ste ponovili uspeh prejšnjih generaciji, vem da ni bilo lahko.

Matjaž Smodiš: Menim, da ste kljub ne preveč blesteči igri zlahka osvojili tudi finalni turnir. Iskrene čestitke, očitno ste bili boljši od ostalih. Lepo je videti, da je še zmeraj Šolski center tako podpira šport oziroma tole košarkarsko zgodbo, tako da vsaka čast vsem profesorjem, športnim delavcem in vodstvu, da podpirajo takšne zadeve.

Jakov Stipaničev, MVPZelo smo zadovoljni, da smo na tak način zaključili šolsko leto z naslovom državnih prvakov. Zelo bi se zahvalil vsem profesorjem, staršem, ravnatelju in vsem soigralcem za ves trud, ki so ga pokazali skozi celo leto.

kapetan Rok Vidrih: Na začetku sezone smo si zadali cilj, da pridemo na Final4,ki smo ga na koncu izpolnili. Občutki ob naslovu so fenomenalni, čestital bi celi ekipi in trenerju ter šoli.