Arhiv novic

11. marec 2021

Živa Falkner in Nino Polovič - Športnika leta 2020

Naša dijaka - tenisačica Živa Falkner, E1TA, in kolesar Nino Polovič, R3b, sta nosilca laskavih priznanj Športnica in Športnik leta 2020 MO Novo mesto.

Živa Falkner je osvojila je drugo mesto na Grand Slam turnirju Australian Open v kategoriji do 18 let in zmagala na članskem turnirju Krka Open, Otočec 2020.

Nino Polovič je bil sedmi v kriteriju na Evropskem prvenstvu na velodromu in peti na ekipnem sprintu za mladince v Italiji.

Ekipa leta je Atletski klub Krka, v katerem trenirajo in tekmujejo številni naši dijaki, med drugim Matevž Šuštaršič, Tilen Novak, Tilen Delič Verstovšek in drugi.

Izjava Nina Poloviča:

Ta naziv mi veliko pomeni, saj je to še dodatno potrdilo, da smo lansko sezono s celo ekipo dobro trenirali in se je to tudi poplačalo z dobrimi dosežki. Upam, da bom v letošnji sezoni dosegal dobre rezultate še na kakšni večji dirki v tujini, saj je bilo lansko sezono takšnih dirk precej malo.