Arhiv novic

13. december 2017

Rokometaši v polfinalu

Pred domačim občinstvom so rokometaši s polovičnim izkupičkom izborili polfinale DP.

Rezultati:

Gimnazija Koper - SEŠTG   22:17 (13:11)

SŠ Veno Pilon Ajdovščina - ŠC  Škofja Loka SSŠ   23:22 (11:11)

Gimnazija Koper - ŠC Škofja Loka - SŠS   21:17 (12 : 8)

SEŠTG - SŠ Veno Pilon Ajdovščina    23:15  (11:9)

Gimnazija Koper : Srednja elektro šola in tehniška gimnazija Novo mesto 22:17 (13:11)

Današnje tekmovanje so otvorili domači dijaki, ki so se pomerili s koprskimi gimnazijci.
Obe ekipi sta najprej začeli zadržano, saj se je videlo, da sta si obe ekipi enakovredni nasprotnici. Dijaki Srednje elektro šole in tehniške gimnazije, ki so lani osvojili naslov državnih prvakov, niso našli prave motivacije, zaradi tega so celo tekmo rahlo zaostajali. V drugem polčasu se je s pritiskom gostov razlika še povečala in naši rokometaši so klonili s petimi točkami zaostanka.

SŠ Veno Pilon Ajdovščina : ŠC Škofja Loka- Srednja strojna šola 23:22 (11:11)

Gimnazija koper : ŠC Škofja Loka- Srednja strojna šola 21:17 (11:8)

SEŠTG : SŠ Veno Pilon Ajdovščina 23:15 (11:9)

Po izgubljeni prvi tekmi so domačini nujno potrebovali zmago za napredovanje v polfinale državnega prvenstva, a so kljub temu začeli z nepopolno postavo, ki pa se je izkazala za dovolj dobro. Vse skozi se je igrala groba moška igra s kar nekaj izključitvami. V prvem polčasu naši niso predali vodstva in ob polčasu vodili s tremi točkami. V nadaljevanju obračuna so kljub vodstvu v igro stopili starejši in izkušenejši igralci, ki so poskrbeli za nekaj atraktivnih potez in končno zmago z visoko gol razliko.

Izjava kapetana Mihe Kotarja:

Najprej bi rad čestital ekipi za napredovanje v polfinalno tekmovanje. Čeprav smo vedeli, da prva tekma ni tako pomembna kot druga, a bi z zmago prve dobili lažjega nasprotnika v drugi tekmi. Po porazu proti Kopru, kjer nismo bili zbrani in odločni, kot znamo biti, smo vedeli, da moramo zmagati v drugem obračunu proti Ajdovščini. Tekmo smo kar dobro otvorili in povedli za par golov, tako da smo to razliko samo obdržali do konca in s tem zmagali na drugi tekmi in se uvrstili v polfinale državnega prvenstva.

Tekme je spremljal in izjavo zapisal Erik Foršček, E4a.