Arhiv novic

24. april 2018

Rokometaši državni podprvaki

Kljub veliki želji ubraniti naslov državnih prvakov je zmanjkalo nekaj športne sreče za sam vrh.

TEKMOVANJE

Srednja elektro šola in tehnična gimnazija ŠC NM : 1. Gimnazija Celje 24:16 (10:9)

Prvo današnje srečanje na zaključnem turnirju sta otvorili domača ter gostujoča ekipa iz Celja. Naši rokometaši so začeli s trdo igro v obrambi in hitrimi protinapadi. Igra se je razvijala in dijaki SEŠTG so vse bolj pritiskali in napadali, a se gostje niso pustili in vse skozi držali izenačen rezultat vse do konca polčasa, ko so domači igralci odšli na odmor z golom prednosti. Na začetku drugega dela so bili naši še bolj zagreti. Dali so nekaj hitrih golov ter povišali prednost. Celjski gimnazijci niso našli odgovora na zaporedne napade naših. To je privedlo do prve zmage naših na današnjem finalnem dogodku.

IMG 5830  IMG 5941  IMG 6142  IMG 4399

Gimnazija Škofja Loka : Gimnazija Koper 19:26 (9:14)

Že pred začetkom tekme so glasni navijači Loke dali vedeti, da bomo priča napetemu obračunu dveh močnih ekip. Tekle so minute in Koprčani so ustvarjali lepo prednost, ki so jo obdržali do konca in se uvrstili v tekmo za prvo mesto.

Tekma za 3. mesto:

Gimnazija Škofja Loka : 1. Gimnazija Celje 31:25 (14 : 9)

Obe ekipi sta začeli zadržano, a grobo. Škofjeločani so s pomočjo glasnih navijačev povedli in držali nekaj točk prednosti v prvem polčasu. V drugem polčasu so dijaki iz Škofje Loke samo še potrdili nadvlado in se veselili osvojenega tretjega mesta.

Tekma za državnega prvaka:

Srednja elektro šola in tehnična gimnazija : Gimnazija Koper   19:21  (7:10)

Pred polno dvorano so domači ter gostujoči rokometaši pričeli s sklepnem dejanjem letošnjega šolskega leta. Povedli so gostje, ampak so naši hitro izenačili. Oboji so igrali zelo zadržano, saj je bilo tveganje veliko. Po neuspešnih domačih napadih so gostje pridobili manjše vodstvo ter dobili polčas z rezultatom deset proti sedem. Po slabšem začetku so naši spremenili pristop in začeli igrati močneje in se točkovno približevali nasprotniku. V drugi polovici drugega polčasa je domačim uspelo izenačiti. Tekma je bila napeta do samih izdihljajev, vendar so kljub bučni podpori s tribun našim fantom spodletelo pri ubranitvi naslova državnega prvaka. Kljub temu pa smo lahko ponosni in zadovoljni s skupnim drugim mestom v državi.

IMG 6236  IMG 6541  IMG 5971

Tekme je spremljal Erik Foršček.

30777228 1780132852007987 992613408 n  30776421 1780132998674639 1328832263 n  30776453 1780132698674669 29885565 n  30429581 1780132722008000 1227159220 n

IZJAVE

Izjava ravnatelja Borisa Pluta: Kar se tiče rezultata, sem vsekakor zadovoljen s stopničkami, bilo je na dosegu tudi zlato. Ne glede nato, iskrene čestitke fantom in mentorju. Posebna zahvala pa vsem, ki ste skrbeli, da današnji dan marsikomu ostane v lepem spominu.

Mentor Kristjan Turk: Mislim, da je turnir lepo uspel. Z rezultatom smo zadovoljni in z uvrstitvijo v finale, pač s porazom v finalu žal ne. Čeprav je tudi drugo mesto v državi lep uspeh. Poraženec nikoli ni zadovoljen, čeprav gre tukaj za srebrno medaljo. Bili smo v igri, ves čas smo jih malo lovili. Čez celo tekmo smo imeli nekaj takih drobnih napakic, slabih podaj, podaj v noge, podaj v avt in če na koncu pogledam, so nas na koncu te zadeve stale končnega uspeha.

Marko Kotar,naj sedmerka: V finalu smo si zelo želeli te zmage, da bi obranili naslov, vendar smo bili prevečkrat nezbrani ob strelih na gol. Ni nam šlo, takrat ko bi nam moralo, naredili smo par nespametnih napak. V obrambi smo poskušali v 2. polčasu nekaj spremeniti, ker smo zaostajali, zato smo odrezali 2 njihova najboljša igralca. Vendar so na koncu zmagali nasprotniki.