Arhiv novic

6. november 2013

Odbojkarji uspešni na občinskem tekmovanju

V domači dvorani Leona Štuklja se je danes odvijalo občinsko tekmovanje v odbojki za dijake. Naši so se uvrstili na področno tekmovanje.

SEŠTG - SZKŠ

Tekma se je začela zelo izenačeno, SEŠTG je prišla v vodstvo za nekaj točk, vendar dijaki zdravstvene šole niso popustili, čeprav so na koncu izgubili set s 5 točkami razlike (25:20).
V drugem setu je ekipa SEŠTG tako kot v prvem takoj prišla v vodstvo, imeli so odličen napad, za razliko od nasprotnikov, v obrambi pa niso bili ravno zbrani, saj so nasprotnikom podarili veliko točk. Kasneje so jih te točke veliko stale, saj so izgubili vodstvo in dijaki SZKŠ so izenačili na 11:11. Proti koncu drugega niza so naši igrali odlično, odbili vse napade in jih tudi odlično zaključili. Na koncu so dobili drugi set z velikih 9 točk razlike (16:25). SEŠTG - SZKŠ 2:0

SEŠTG – CBT GRM

Tekma se je začela po pričakovanjih. SEŠTG je tekmo začela suvereno. Takoj so pokazali, kdo je favorit na igrišču in povedli z veliko razliko. Ekipa Grma za igro domačih ni našla odgovora, saj so jih nadigrali v vseh segmentih igre. Prvi set se je končal z ogromno razliko 4:25.
Vlogo na igrišču je prevzel up mokronoške odbojke David Renko, ki je tvoril zlato diagonalo z Janom Jankovičem. Izkazali so se tudi mlajši igralci. Igralci SEŠTG so premagali ekipo Grma z rezultatom 25:11.

SEŠTG - SREDNJA STROJNA ŠOLA

Nekoliko bolje so tekmo začeli naši odbojkarji in že takoj na začetku povedli s 3:0. Prednost se skozi set se povečala na 18:5. Na koncu je niz zasluženo pripadel našim, rezultat na semaforju pa je kazal 25:12.
Drugi niz se je začel zelo izenačeno s 3:3. Po nekaj lepih akcijah ter z uspešnim servisom je ekipa strojne šole naredila manjšo razliko (7:5). Niz se je nadaljeval izenačeno, a na koncu ga je dobila SEŠTG s 15:10 in se uvrstila v finale. Za tretje mesto sta tako igrali Srednja zdravstvena in kemijska ter Srednja strojna šola.

Finale:
SEŠTG - Gimnazija Novo mesto

V finalu sta se pomirili najboljši ekipi turnirja. Obe sta zelo močni in pričakovati je bilo, da bo igra zelo atraktivna. Prvi del se je začel zelo izenačeno, čeprav je ekipa SEŠTG naredila kar nekaj napak v napadu, ki pa jih je nato odpravila. Gimnazijci so imeli pred koncem manjšo prednost 23:22. Naši prednosti niso uspeli izničiti in tako so prvi set izgubili z 22:25.
Drugi del so gimnazijci začeli odločno, domači pa so igrali zelo nezbrano, kar pa ni trajalo dolgo, saj so kmalu izenačili na 11:11 in nato prvič v drugem delu prišli v vodstvo. Zadnji trenutki so bili zopet izenačeni, saj so igrali na 2 točki razlike, a na koncu so gimnazijci vseeno osvojili tudi drugi niz (24:26) in zmagali tekmo (0:2).

Napisal: Nejc Blatnik, E4a

Rezultati:

SKUPINA A

ŠC NM SEŠTG : ŠC NM SZKŠ                                                       2 : 0        (25 : 20, 25 : 16)

ŠC NM SZKŠ : CBT KŠ GRM                                                        2 : 0        (25 : 9, 25 : 6)

ŠC NM SEŠTG : CBT KŠ GRM                                                      2 : 0        (25 : 4, 25 : 11)

VRSTNI RED SKUPINA A

1. ŠC NM SEŠTG                                                              2  2  0     (4 : 0)     +4           4

2. ŠC NM SZKŠ                                                                 2  1  1     (2 : 2)       0           2

3. CBT KŠ GRM                                                                2  0  2     (0 : 4)     - 4           0

SKUPINA B

GIMNAZIJA NOVO MESTO : EKONOMSKA ŠOLA                               2 : 0        (25 : 5, 25 : 14)

EKONOMSKA ŠOLA : ŠC NM SSŠ                                                              0 : 2        (15 : 25, 15 : 25)

GIMNAZIJA NOVO MESTO : ŠC NM SSŠ                                 2 : 0        (25 : 14, 25 : 10)

VRSTNI RED SKUPINA B

1. GIMNAZIJA NOVO MESTO                                                     2  2  0     (4 : 0)     +4           4

2. ŠC NM SSŠ                                                                                    2  1  1     (2 : 2)       0           2

3. EKONOMSKA ŠOLA NOVO MESTO                                      2  0  2     (0 : 4)     - 4           0

POLFINALE

GIMNAZIJA NOVO MESTO : ŠC NM SZKŠ                                              2 : 0        (25 : 14, 25 : 18)

ŠC NM SEŠTG : ŠC NM SSŠ                                                                         2 : 1        (25 : 12, 22 : 25, 15 : 10)

ZA 3. MESTO

ŠC NM SSŠ : ŠC NM SZKŠ                                                                            0 : 2        (15 : 25, 22 : 25)

FINALE

GIMNAZIJA NOVO MESTO : ŠC NM SEŠTG                                           2 : 0        (25 : 22, 26 : 24)