Arhiv novic

8. januar 2014

Nogometaši najboljši na občinskem

Danes so nogometaši pod mentorstvom prof. Alojza Hlača pred domačim občinstvom izborili nastop na področnem tekmovanju v malem nogometu.

Rezultati:

ŠC NM - SGLŠ : GIMNAZIJA 1 : 2 (0 : 1)
ŠC NM - SSŠ : EKONOMSKA ŠOLA 11 : 10 (2 : 2, 1 : 1)*
ŠC NM - SZKŠ : GRM NM – CBT 2 : 1 (0 : 0, 0 : 0)*
ŠC NM - SEŠTG : SŠGT 5 : 0 (3 : 0)

GIMNAZIJA : EKONOMSKA ŠOLA 1 : 0 (1 : 0)
ŠC NM - SSŠ : ŠC NM – SGLŠ 2 : 2 (0 : 1)
ŠC NM – SZKŠ : SŠGT 4 : 1 (2 : 1)
ŠC NM - SEŠTG : GRM NM – CBT 3 : 0 (2 : 0)

POLFINALE

ŠC NM SGLŠ : ŠC NM SZKŠ 0 : 1 (0 : 0)
ŠC NM - SEŠTG : GIMNAZIJA 3 : 2 (3 : 1)

ZA 3. MESTO
ŠC NM - SGLŠ : GIMNAZIJA 5 : 3 (3 : 1)

FINALE
ŠC NM - SEŠTG : ŠC NM - SZKŠ 4 : 0 (2 : 0)

5. – 8. GRM NOVO MESTO - CENTER BIOTEHNIKE IN TURIZMA – KMETIJSKA ŠOLA
5. – 8. GRM NOVO MESTO - CENTER BIOTEHNIKE IN TURIZMA – SREDNJA ŠOLA ZA GOSTINSTVO IN TURIZEM

Najboljši strelci:

ROK ŠIKONJA, ŠC NM - SEŠTG -  4 goli
TIM DJOLEVIĆ, ŠC NM - SEŠTG  - 4 goli
MARTIN KRAMARIČ, GIMNAZIJA -  4 goli

Ocena Roka Šikonje, kapetana ekipe SEŠTG:

Prva tekma: ŠC NM - SEŠTG : SŠGT 5 : 0 (3 : 0)
Že od začetka tekme smo prevladovali na igrišču in nasprotniku vsilili naš način igre ter si tako hitro priigrali prednost 2 golov. V drugem polčasu pa smo to prednost samo še povečali. Celotno tekmo smo narekovali tempo tekme, nismo pustili možnosti nasprotnikom za kakršenkoli preobrat in tako smo tekmo izpeljali na najboljši način, in sicer s "petardo".

Druga tekma: ŠC NM - SEŠTG : GRM NM – CBT 3 : 0 (2 : 0)
Polni adrenalina s prve tekme smo hitro tudi na drugi tekmi hitro prišli do vodstva. Ob prevladi na igrišču in zgoščeni obrambi smo z lahkoto vodili tekmo, kot smo hoteli, in jo z rezultatom 3: 0 tudi dobili. Nasprotniki so nekajkrat ogrozili naš gol, vendar je ta ob uigrani obrambi ostal nedotaknjen.

Tretja tekma: ŠC NM - SEŠTG : GIMNAZIJA 3 : 2 (3 : 1)
Že pred začetkom tekme smo vedeli, da zdaj gre pa zares in da je to najpomembnejša tekma, kajti ta polfinalna tekma je vodila v finale in posledično tudi na področno tekmovanje. Obe ekipi sta bili izenačeni. Oboji smo bili odločeni zmagati, samo zmaga je prišla v poštev. Začetek tekme je bil enostavno vrhunski. Z gosto in disciplinirano obrambo ter s hitrimi protinapadi smo že po prvih 5-ih minutah prišli do prednosti treh golov. Nasprotnike smo čakali na polovici igrišča in čakali na njihovo napako, ki smo jo tudi kaznovali. Ker nismo hoteli ogroziti vodstva, smo tekmo nadaljevali previdno in pametno. Do konca tekme smo uspeli ustaviti večino napadov nasprotnika in tako smo uspeli tekmo izpeljati do konca brez napak. Na tej tekmi se je pokazalo realno stanje ekipe. Pohvalil pa bi vse naše igralce, ki so vrhunsko odigrali tekmo.

Četrta tekma - Finale: ŠC NM - SEŠTG : ŠC NM - SZKŠ 4 : 0 (2 : 0)
Po zmagi v polfinalu smo vedeli, da nas več nič ne more ustaviti. Že po prvih minutah finala smo nasprotnikom pokazali, kdo je glavni in tako prišli do vodstva. Brez kakršnihkoli tveganj in presenečenj smo tekmo izpeljali gladko do konca. Celotna ekipa se je še enkrat pokazala v najboljši luči.

Danes smo uspeli z ekipnim duhom realizirati vse dosedanje cilje in si ustvarili dobre temelje za naprej. Sedaj pa je pred nami nova preizkušnja, in sicer področno tekmovanje. Od tukaj se bomo poskušali čim boljše uvrstiti, cilj je pa seveda finale.

Z Rokom Šikonjo se je pogovarjala Karmen Bregač, T2a.