Arhiv novic

23. januar 2014

Nogometaši na področnem tekmovanju

Po zmagi na občinskem tekmovanju v malem nogometu so se nogometaši Srednje elektro šole in tehniške gimnazije uvrstili na področno tekmovanje, ki je potekalo v četrtek, 23. januarja 2014, na Srednji šoli Josipa Jurčiča v Ivančni Gorici. Žal, se niso uvrstili v nadaljnje tekmovanje.

Rezultati:

SKUPINA A
GIMNAZIJA LITIJA : SŠ METLIKA 2 : 0 (0 : 0)
SŠ METLIKA : ŠC NM SEŠTG 0 : 6 (0 : 3)
ŠC NM SEŠTG : GIMNAZIJA LITIJA 0 : 1 (0 : 0)

VRSTNI RED SKUPINA A
1. GIMNAZIJA LITIJA 2 2 0 0 (3 : 0) +3 6
2. ŠC NM SEŠTG 2 1 0 1 (6 : 1) +5 3
3. SŠ METLIKA 2 0 0 2 (0 : 8) - 8 0

SKUPINA B
ŠC KRŠKO-SPSŠ : ETRŠ BREŽICE 4 : 0 (2 : 0)
ŠC KRŠKO-SPSŠ : SŠ JOSIPA JURČIČA 2 : 1 (0 : 0)
SŠ JOSIPA JURČIČA : ETRŠ BREŽICE 2 : 3 (1 : 2)

ŠC NM SZKŠ : GIM. KOČEVJE 0 : 1 (0 : 1)
GIM. KOČEVJE : SŠ ČRNOMELJ 1 : 2 (0 : 2)

VRSTNI RED SKUPINA C

1. ŠC NM SZKŠ 2 1 0 1 (4 : 1) +3 3
2. GIMNAZIJA KOČEVJE 2 1 0 1 (2 : 2) 0 3
3. SŠ ČRNOMELJ 2 1 0 1 (2 : 5) - 3 3

FINALNA SKUPINA
GIMNAZIJA LITIJA : ŠC KRŠKO-SPSŠ 1 : 2 (0 : 1)
ŠC NM – SZKŠ : ŠC KRŠKO-SPSŠ 1 : 1 (1 : 0)
GIMNAZIJA LITIJA : ŠC NM – SZKŠ 1 : 0 (1 : 0)

Podrobneje:

ŠC NM - Srednja elektro šola in tehniška gimnazija - Srednja šola Metlika 6 : 0 (3 : 0)

»Že po prvem odvzemu žoge smo žogo zadržali v naši posesti in nasprotniku vsilili naš način igre. Takoj je bila razvidna razlika v kvaliteti ekip, ki se je pokazala v vodstvu naše ekipe s 3 : 0 po prvem polčasu. Dobro igro iz prvega smo nadaljevali tudi v drugem polčasu. Tekmecu nismo pustili nobenega zadrževanja žoge in ogrožanja našega gola. Vsak član ekipe je dobil svojo priložnost na igrišču in pokazal, kaj zna. Tekmo smo brez težav izpeljali do konca.«

ŠC NM - Srednja elektro šola in tehniška gimnazija - Gimnazija Litija 0 : 1 (0 : 0)

»Po prvi zmagi smo vedeli, da naslednja tekma odloča o udeležbi v finalu, saj se naprej uvrsti le najboljša ekipa. Vedeli smo, da ekipa iz Litije ne bo lahek nasprotnik. Za uvrstitev naprej nam je zadoščal že remi. Ekipa iz Litije je tekmo začela s strpno in obrambno igro. Na drugi strani smo začeli z drugačnim pristopom, in sicer z napadalno igro. V prvem delu smo prevladovali v igri in si uspeli priigrati več priložnosti, ki jih nismo uspeli izkoristiti. Nasprotna ekipa je čakala na naše napake na svoji polovici igrišča in nas nekajkrat ogrozila s hitrimi protinapadi. Po prvem polčasu je bil rezultat 0 : 0, vendar smo bili odločeni zabiti gol in zmagati. V nadaljevanju tekme smo s hitrimi podajami prišli do nasprotnikovega gola in ga resneje ogrozili, vendar žoga ni hotela v gol. Bližala se je končnica tekme, ko je nasprotna ekipa izkoristila našo napako na sredini igrišča in z nekaj sreče uspela povesti. Tri minute do konca pa so bile premalo, da bi zaostanek izničili.«

Nekaj športne sreče je manjkalo, da bi se ekipa SEŠTG uspela uvrstiti dalje. Kljub prevladi na igrišču naši niso uspeli zadeti gola. Na tej tekmi se je pokazalo staro nogometno pravilo: »Kdor ne da, ga dobi.« Vse pohvale igralcem in mentorju prof. Alojzu Hlači za njihov trud.

Tekmi je ocenil: Rok Šikonja, T3a