Dijaška skupnost

Člani diaške skupnosti so predstavniki oddelkov (predsedniki oddelčne skupnosti).

 

 Naloga  Opis
Vključevanje diakov v delo šole in širše  
  •  sodelovanje v komisiji za prehrano
  •  sodelovanje v komisiji za nadzor učiteljev
  •  sodelovanje pri izvajanju hišne redakcije šole
  •  sodelovanje pri načrtovanju fakultativnih prostoizbirnih IND na šoli
  •  sodelovanje, povezanost in srečanja z drugimi šolami
  •  sodelovanje pri izvedbi solidarnih akcij RK v drugih dobrodelnih organizacijah
  •  pomoč socialno ogroženim dijakom na šoli
 
Skrb za dobro delo in počutje dijakov na šoli
  • zaznavanje in reševanje problemov diakov v sodelovanju z vodstvom šole in učitelji, zbiranje predlogov in pritožb ter njihovo posredovanje vodstvu šol
  • analiza dela ob koncu ocenjevalnih obdobij
  • spremljanje in izboljšanje medsebojnih odnosov na šoli
  • skrb za prometno osveščenost in varnost dijakov
  • skrb za urejeno notranjost in okolico šole
  • sodelovanje dijakov na tekmovanjih
  • skrb za čim bolj zdravo in kakovostno prehrano dijakov
 
Dejavnosti dijakov na šoli
  • predstavitev šole na dnevu odprtih vrat in informativnem dnevu
  • sodelovanje pri načrtovanju in izvedbi raziskovalnih, kulturnih in športnih programov
  • organizacija novoletnega bazarja
  • pomoč in svetovanje diakom pri načrtovanju maturantskih plesov
  • obveščanje dijakov o kulturnih, športnih prireditvah v kraju in širši okolici
  • obveščanje dijakov o različnih ugodnostih, projektih

Mentorica dijaške skupnosti, mag. Nataša Sikošek ( #EM#6e607662776428746162657869664e7c733c7c7e3a667f#EM# )

Predsednica diaške skupnosti SZKŠ v šolskem letu 2020/21 je Klara Ostojić iz Z2b ( #EM#6b6d6371652b69747c6660626f3d3a4f777c737a783b757875#EM# ), namestnica predsednice Eme Pangerc iz KZ4a ( #EM#656c632d746468606d7b694b6b606f667c3f717c79#EM# ), ki so bili izvoljeni na prvi seji DS SZKŠ 11. 9. 2020.

20200911 135132 20200911 135036

Z1a Neja Novak
Z1b Klara Gutman
Z1c Sara Sadar
Z2a Helnaida Džehverović
Z2b Klara Ostojić
Z2c Lea Lončar
Z3a Rok Vidic
Z3b Rok Šuštaršič
Z3c Ajet Rustemi
Z4a Anđa Stanković
Z4b Tjaša Udovč
Z4c Neža Kosem
Z1d - pti Benita Amiti
Z2d - pti Slabe Jure
B1a Marin Radić
B2a Teja Tripković
B3a Nika Lamovšek
KZ1a Natalija Grm
KZ1b Sara Miglič
KZ2a Petra Ulčnik
KZ3a Valentina Černelč
KZ4a Ema Pangerc
K1a Špela Tihi
K1b Lana Fabjan
K2a Nika Grill
K2b Benjamin Bele Krhin
K3a Petra Rifelj
K3b Zaja Cimprič
K4a Nika Resnik
K4b Neža Bartol
F1a Amadea Maletić
F1b Sara Strahinić
F2a Ognjen Lazarević
F2b Domen Šulc
F3a Eva Ivančević
F3b Jure Radovanovič
F4a Adna Begić
F4b Lara Pavlič