Piškotke uporabljamo, da lahko bolje zagotavljamo naše storitve ter vam nudimo najboljšo možno uporabniško izkušnjo. Več o tem
  • Novice
20. april 2026

Polfinalno tekmovanje državnega prvenstva v nogometu za dijake

V četrtek, 16. aprila 2026, je v Rogaški Slatini potekalo polfinalno tekmovanje državnega prvenstva v nogometu za dijake, skupina B. Organizator dogodka je bil Šolski center Rogaška Slatina, tekmovanje pa je gostila 2. osnovna šola.

Na turnirju so nastopile štiri srednješolske ekipe: Šolski center Rogaška Slatina, Šolski center Kranj, Gimnazija Nova Gorica in ŠC NM Srednja zdravstvena in kemijska šola. Tekmovanje se je začelo z otvoritvijo ob 9. uri, sledil pa je niz tekem po sistemu vsak z vsakim.

Ekipa Šolskega centra Novo mesto je kljub borbeni igri doživela dva tesna poraza – proti domači ekipi iz Rogaške Slatine z 2 : 1 ter proti Gimnaziji Nova Gorica s 5 : 4. Zadnja tekma proti Šolskemu centru Kranj ni več odločala o napredovanju, saj so bile ključne odločitve že sprejete.

Turnir je zaznamovalo kakovostno in dinamično igranje vseh ekip, ki so prikazale veliko mero športnega duha. Ob koncu je sledila razglasitev rezultatov in podelitev priznanj najboljšim, ki so si zagotovili napredovanje v nadaljnji del tekmovanja.

Čestitke fantom za prikazano igro.
IMG 8907
Ekipa: Toni Hlebec K4a, Nik Kmetič K4b, Tilen Tomac Z4c, Klemen Kastelic F4a, Jurij Patačič K2b, Matic Hlade K2b, Mirza Avdibašić Z4a, Vito Frankovič Z2b, Julij Starešinič B3a, Maj Zavodnik K1a in Taj Pavlin Z1b.