AutoCAD 2016

V letošnjem šolskem letu je naša šola organizator državnega tekmovanja in finala mednarodnega tekmovanja v delu z računalniškim programom AutoCAD.
Tekmovanje se imenuje CAD OLYMPICS international finals in se ga udeležijo najboljši dijaki gradbenih in geodetskih šol izi Italije, Bosne in Hercegovine, Hrvaške in Slovenije.

Razpis tekmovanja

Na povezavi si ogletje razpis tekmovanja: CAD olympisc - razpis 2016 SLO.docx

Pravila tekmovanja


Rezultati šolskega tekmovanja

Potekalo je 20. Aprila 2016 na vseh slovenskih gradbenih šolah (Celje, Ljubljana, Maribor, Kranj, Novo mesto). Tekmovalne naloge in pravila smo pripravili na naši šoli.
Na naši šoli se je tekmovanja udeležilo 13 dijakinj in dijakov programa gradbeni in lesarski tehnik.

Rezultati:

1. mesto: Klemen Žibert, GL3A
2. mesto: Aleks Mahmutović, G4A
3. mesto: Miha Gramc, GL2A
4. mesto: Nastja Saje, GL2A
5. mesto: Andrej Saje, GL2A
6. mesto: Primož Zore, LG1A
7. mesto: Rihard Žan Bukovec, LG1A
8. mesto: Miha Rifelj, LG1A
9.- 13. mesto: Anton Cvelbar, Matic Jerič, David Macedoni, David Tramte, Žiga Zupančič.

Najboljša dva tekmovalca se udeležita državnega in mednarodnega tekmovanja.


Rezultati državnega in mednarodnega tekmovanja

Glede na to, da so se letos prvič tekmovanja udeležile vse slovenske gradbene šole, smo zaradi promocije državno tekmovanje izvedli skupaj s finalom mednarodnega tekmovanja, imenovanega CAD Olympics. Tekmovanje smo ogranizirali in izvedli na naši šoli 30. In 31. Maja 2016. Udeležili so se ga tekmovalci z mentorji iz štirih držav:
Italija – Rovereto, Trst, Isernia, Pesaro in Assisi
Hrvaška – Zagreb, Sisak, Bjelovar
Bosna in Hercegovina – Banja Luka
Slovenija - Celje, Ljubljana, Maribor, Kranj, Novo mesto
Skupno se je tekmovanja udeležilo 24 tekmovalcev in štirinajstih šol.

Rezultati državnega tekmovanja:

V kategoriji državnega prvenstva je sodelovalo 10 dijakov.
Rezultati:
1. Mesto: Anže Hribšek SGGOŠ Ljubljana
2. Mesto: David Mavri Šolski center Celje
3. Mesto: Filip Bezovnik Šolski center Celje

Dijak naše šole, Klemen Žibert se je uvrsil na četrto mesto.

Rezultati mednarodnega finala:
1. Mesto: Ivan Di Cristinzi, ISIS »Fermi-Mattei« ISERNIA
2. Mesto: Antonijo Tolić, Graditeljska škola  Zagreb
3. Mesto: Anže Hribšek, SGGOŠ Ljubljana
4. mesto: Alberto Grassetti, ITET »Branamte-Genga« PESARO
5. mesto: Matia Bertolli, ITET » Felice e Gregorio Fontana« ROVERETO
6. mesto: David Mavri, Šolski center Celje

Naša dva tekmovalca, Klemen Žibert in Aleks Mahmutović sta se uvrstila v zlato sredino.