8. april 2013

ŠKL: Kljub porazu v finalu

V ponedeljek, 8. aprila,  je v Športni dvorani Leona Štuklja potekala povratna tekma polfinala ŠKL-ja. Pomerili sta se ekipi domačega ŠC Novo mesto ter ŠC Velenje. Na prvi tekmi v Velenju so zmago s 13 točkami razlike slavili Novomeščani, v finale pa bi jih peljala zmaga ali poraz za manj kot 13 točk.

Tekmo so domači dobro začeli ter povedli z rezultatom 10:4, vendar je bil rezultat le minuto za tem že poravnan. Pri Novomeščanih je blestel Marko Kastelic, ki je dosegel 10 točk že v prvi četrtini, ki se je končala s 26:25 v korist domačih. Tudi v drugi četrtini sta obe ekipi igrali napadalno košarko z veliko koši ter slabo obrambo. Novomeščani so izkoriščali premoč pod košem, saj je Žiga Fifolt že v prvem polčasu štirikrat atraktivno zabil, medtem ko so gostje večino košev dosegli iz trojk ter hitrih protinapadov. Prvi polčas se je tako zaključil z rezultatom 52:53 v korist Velenja.

Tudi drugi polčas je minil v ritmu zelo visokega številka košev, gostje so tudi prešli v vodstvo in še vedno so zadevali neverjetne mete za tri točke, tudi po zaslugi teh so v tretji četrtini prišli celo do vodstva 13 točk, vendar sta Zatežič s košem ter Zupan s trojko vrnila Novomeščane v igro, ogrela pa se je tudi domača publika. V zadnjem delu tekme so se domači povsem približali in kasneje izenačili, vendar se borbeni Velenjčani niso dali in obetala se nam je razburljiva končnica. Minuto in pol do konca so imeli naši košarkarji točko prednosti, vendar pa so gostje bili v končnici bolj zbrani ter tako zasluženo slavili z rezultatom 98:105, predvsem po zaslugi danes nezaustavljivih Hasiča ter Rizmana, ki sta prikazala izjemno strelsko predstavo. Kljub porazu so se košarkarji ŠC Novo mesto drugič zapored uvrstili v finale, ki bo letos 24. aprila v Kopru, kjer se bodo pomerili z zmagovalcem dvoboja SUAŠ Ljubljana: Gimnazija Šentvid.