24. januar 2017

Košarkarji izborili polfinale

V Postojni so naši fantje gladko opravili z nasprotniki in se uvrstili v polfinale.

Rezultati:

1. tekma:  Srednja elektro šola in tehniška gimnazija : Gimnazija Bežigrad      57:46

Naši fantje so odločno začeli prvo tekmo in takoj nasprotniku dali vedeti, kdo je gospodar na igrišču. V prvi četrtini so dovolil nasprotniku samo 2 točki. V nadaljevanju pa so malo popustili in gimnazijci iz Bežigrada so zmanjšali razliko.

2.  tekma: Šolski center Postojna: Srednja elektro šola in tehniška gimnazija     66:88

Na začetku sta bili obe ekipi izenačeni, nato pa so naši košarkaši povedli z večjo razliko po seriji zadetih metov za črto 6.75. V drugem polčasu so se igralci iz Postojne približali, a naši fantje so mirno pripeljali tekmo do konca.

Izjava kapetana naše ekipe, Matica Šiške:

"Obe tekmi smo z dobro timsko igro in agresivno obrambo dokaj z lahkoto dobili in s tem izpolnili cilj,  napredovanje v polfinale državnega prvenstva, ki upamo, da bo v naši domači dvorani. Čestitke soigralcem za prikazano igro."

izjava mentorja Đura Oluića

"Zelo sem zadovoljen z igro svoje ekipe, saj je prikazala zelo borbeno in kolektivno igro, kar se je poznalo na rezultatu, saj smo vse nasprotnike prepričljivo premagali."

Na prvi tekmi turnirja je Šolski center Postojna premagal Gimnazijo Bežigrad.

Naši dijaki so se z osvojenim 1. mestom uvrstili v polfinale državnega prvenstva v košarki.

IMG 4120 (1)  IMG 4118

Tekme sta spremljala, povzela, zapisala izjave in fotografirala Lan Lopatič, T1c, in Andraž Magnik, E1a.